Dolina łez to zagłębiony obszar delikatnej okolicy oka, który powstaje pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Bardzo często dodatkowo jest objęty zasinieniem, które przejawia się chatakterystycznym sińcami pod okiem. Bardzo często jest związany z procesem starzenia się skóry, ale czasem występuje również u osób młodych o głęboko osadzonych oczach. Twarz dotknięta tym problemem wydaje się być ciągle zmęczona i poszarzała.
Czy można sobie poradzić z tym problemem?
Odpowiadamy twierdząco, natomiast trzeba mieć na uwadze, że jest to obszar niezwykle trudny do standardowego wypełnienia.
DLACZEGO?
Dzieję się tak dlatego, że wiele osób ma problemy z zatrzymywaniem wody pod oczami i obrzękami. Wypełniając tradycyjnym wypełniaczem kwasu hialuronowego, niestety możemy ten problem nasilić i spowodować, że obrzęki będą jeszcze większe. Jest to spowodowane uciskiem produktu wypełniającego na naczynia krwionośne i włosowate okolicy oka.
CZY MOŻNA WYPEŁNIĆ DOLINĘ ŁEZ W BEZPIECZNY SPOSÓB?
Jeżeli nie ma problemu z obrzękami okolicy oka można zastosować tradycyjny wypełniacz, ale w bardzo małej ilości i wyjątkowo rzadki. Doskonale sprawdzają się tu preparaty typu SKINBOOSTER. Efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po podaniu preparatu i utrzymują sie do roku. Jeżeli jednak mamy problem z workami pod oczami, wiotkością skóry również jest na to rozwiązanie.
Można bezpiecznie zastosować preparaty na bazie kwasu polimlekowego. Są to zazwyczaj tzw. wypełniacze hybrydowe, które łączą nieusieciowany, całkowicie wchłanialny kwas hialuronowy oraz kwas polimlekowy. Kwas polimlekowy jest silnym biostymulatorem kolagenu, który ma zdolność tworzenia znacznej ilości kolagenu i przywracania młodzieńczego wyglądu. Nie ma problemu ucisku na naczynia, dlatego zabieg w żaden sposób nie przyczynia się na nasilenie problemów z obrzękami. Dochodzi do wytworzenia całkowicie własnej, nowej tkanki, likwidacji doliny łez oraz zmarszczek, a efekty utrzymują się bardzo długo.
JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT ZABIEGU?
Efekt z wykorzystaniem biostymulatora kwasu polimlekowego utrzymuje się około 24 miesiące i znacząco poprawiają jakość całej skóry okolicy oka. Na efekty zabiegu niestety trzeba poczekać około 12 tygodni. Tyle czasu potrzebuje nasza skóra na wytworzenie nowych włókien kolagenowych.
JAK ZABIEG WPŁYWA NA CIENIE POD OCZAMI?
Cienie pod oczami zazwyczaj mają 2 przyczyny. Albo mamy do czynienia ze zbyt cieniutką skórą okolicy oka i przebijają przez nią naczynia krwionośne albo są związane ze słabym krążeniem okolicy oka i pojawieniem się obrzęków.
Zastosowanie biostymulatora tkankowego powoduje silną rewitalizację i zagęszczenie skóry, dzięki czemu cienie pod oczami przestają być widoczne. Z tygodnia na tydzień skóra staje się coraz bardziej elastyczna i grubsza. Jeżeli dodatkowo pojawia się problem obrzęków, które nasilają się w porach rannych, warto dodatkowo wprowadzić zabiegi karboksyterapii, które usprawniają krażenie i pomagają pozbyć się zastoin i obrzęków.