Fibryna i osocze bogatopłytkowe

Zabiegi autologiczne to przełom w medycynie estetycznej i regeneracyjnej. Są to całkowicie bezpieczne zabiegi, w których materiał jest pobierany z własnej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe działa regeneracyjnie i profilaktycznie, natomiast Fibryna bogatopłytkowa zawiera komórki macierzyste i czynniki wzrostu, dzięki którym dochodzi już  do wytworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny. Zabiegi autologiczne  z powodzeniem są wykorzystywane są w profilaktyce przeciwstarzeniowej, zabiegach odmładzających, terapiach wypadania włosów oraz niwelowania blizn.

Przewagą tych zabiegów autologicznych jest również całkowite bezpieczeństwo i możliwość zastosowania nawet u alergików. Materiał jest całkowicie biokompatybilny z naszym organizm, ponieważ w całości pochodzi z krwi własnej pacjenta.

Fibryna i osocze bogatopłytkowe

Osocze Bogatopłytkowe PRP (WAMPIRZY LIFTING)

To koncentrat płytek krwi, który zawiera czynniki wzrostu stymulujące produkcję kolagenu i elastyny, zapewniając w ten sposób skórze blask i witalnośc.

  Jest niezastąpione w procesie gojenia tkanek i głębokiej regeneracji. W medycynie estetycznej jest stosowane w zabiegach rewitalizacji skóry, odmładzania, redukcji blizn a nawet walki z łysienie.

 

Dla kogo osocze bogatopłytkowe?

 • – skóra wymagająca rewitalizacja, wysuszona, odwodniona
 • skóra zmęczona, szara, pozbawiona blasku
 • – powierzchowne zmarszczki i przebarwienia
 • – blizny i rozstępy
 • – wypadanie włosów (łysienie. sezonowe osłabienie włosów)
Fibryna i osocze bogatopłytkowe

Fibryna bogatopłytkowa IPRF

Jest to tak naprawdę zabieg TURBO OSOCZA – tzn. że zawiera dużo większe stężenie płytek krwi, zamkniętych w trójwymiarowej przestrzeni, dzięki czemu stymulacja i regeneracja skóry jest dłuższa i bardziej intensywna.

FIBRYNA IPRF oraz SPRF:

Oprócz czynników wzrostu zawiera również komórki macierzyste i leukocyty, które fizjologicznie są odpowiedzialne za odbudowę tkanek kiedy zranimy się. Taka właściwość w medycynie estetycznej jest wykorzystywana do zabiegów odmładzania, redukcji blizn i ubytków w skórze, a nawet w celu szybszego gojenia po zabiegach estetycznych.

Dla kogo Fibryna Bogatopłytkowa:

 • skóry, które utraciły jędrnośc i gęstośc
 • zmarszczki i bruzdy
 • ubytki w tkankach
 • blizny potrądzikowe, pooperacyjne i rozstępy
 • łysienie androgenowe, na tle stresowym i hormonalnym
 • problemy z gojeniem się
Fibryna i osocze bogatopłytkowe

Rewitalizacja skóry i odmładzanie - Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega n pobraniu krwi własnej pacjenta za pomocą cieniutkiej igły. Następnie krew poddaje się procesowi wirowania i w zależności od wskazań, uzyskuje się się Osocze PRP lub Fibrynę IPRF.

 • W celu rewitalizacji i odnowy komórkowej stosuje się osocze PRP. Jest to rewitalizacja skóry, dzięki autologicznej odnowie komórkowej. 
 • Do bardziej zaawansowanych problemów ze starzeniem takimi jak: głębsze zmarszczki, bruzdy i brak gęstości skóry rekomenduje się wykonanie zabiegu z użyciem Fibryny Bogatopłytkowej. 
 • Dolina łez i okolica oka również jest wskazaniem do zabiegów osocza i fibryny. Uzyskuje się efekt wypełnienia i redukcji zmarsczek bez efektów ubocznych powstających po podaniu wypełniaczy.

Seria składa się z 3 zabiegów wykonywanych co miesiąc, a rezultaty przypominają zastosowanie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego.

Fibryna i osocze bogatopłytkowe

Wypadanie włosów, łysienie androgenowe, plackowate

Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów stosowanych na owłosioną skórę głowy z problemem wypadania włosów

Podanie osocza lub fibryny zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia i odżywia zniszczone włosy oraz przyspiesza porost. Efekty uzyskuje się nawet w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Warto wykonać również zabieg autologiczny przed planowanym przeszczepem włosów.

W przypadku sezonowego wypadania włosów lub początkowych problemów z łysieniem zazwyczaj sięgamy po osocze bogatopłytkowe PRP.

Jeżeli jest to zaawansowany, wieloletni problem łysienia na tle hormonalnym rekomendowane będą zabiegi z użyciem bardziej skoncetrowanej Fibryny Bogatopłytkowej. Czasami zalecamy dodatkowo wdrożenie karboksyterapii lub mezoterapii igłowej z wybranymi substancjami aktywnymi.

Rekomendujemy wykonanie serii  zabiegów raz w miesiącu, a następnie zabiegu przypominającego raz na 6 miesięcy.

Fibryna i osocze bogatopłytkowe

Osocze i fibryna na blizny i rozstępy oraz problemy z gojeniem skóry

Ze względu na silne właściwo czynników wzrostu zawartych w osoczu i fibrynie – pobudzające syntezę włókien kolagenowych i elastynowych jest to niezastąpiony zabieg w przypadku różnych ubytków skóry (blizny potrądzikowe, bliizny pourazowe, rozstępy).

Bardzo często osocze jest dodatkiem do innych zabiegów niwelujących blizny, np. ablacyjny laser frakcyjny. radiofrekwencja mikroigłowa czy dermapen. Opróćz spotęgowania efektów przebudowy i zagęszczenia tkanki uzyskuje się rezultat szybszej regeneracji pozabiegowej. 

Warto również wykonać osocze przed planowaną operacją w miejscu gdzie ma powstać cięcie – spowoduje to powstanie mniejszej i bardziej estetycznie wyglądającej blizny.

Fibryna i osocze bogatopłytkowe

Jak przygotować się do zabiegów autologicznych? Ile zabiegów trzeba wykonać?

Seria składa się z około 3 zabiegów wykonywanych co miesiąc. Na pełne efekty trzeba poczekać około 3, 4 miesiące – natomiast pierwsze rezultaty w postaci lepszego odżywienia i rewitalizacji są widoczne już po kilku dniach.

Przed zabiegiem należy:

 • pić minimum 2,5 litra wody dziennie – to zapewni lepsze ukrwienie i uzyskanie więcej materiału do podania
 • nie stosować leków przeciwzapalnych i obniżających krzepliwośc krwi – 7 dni przed zabiegiem
 • unikać mocnego wysiłku fizycznego w dniu zabiegu