Laserowe zamykanie naczynek

Home / Laserowe zamykanie naczynek

LASEROWE ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYNEK

Usuwanie popękanych lub poszerzonych naczynek wykonujemy laserem Nd:Yag oraz laserem diodowym. Energia fali laserowej jest pochłaniana przez hemoglobinę rozszerzonego naczynka i dochodzi do koagulacji oraz zniszczenia naczynia. Następnie naczynko naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Efekt zabiegu zależy od głębokości położenia, grubości oraz koloru naczynka, jak również koloru skóry pacjenta.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA ROZSZERZONYCH NACZYNEK:

– predyspozycje genetyczne

– wrażliwość skóry

– zaburzenia układu hormonalnego

– zaburzenia układu krążenia

– zaburzenia układu pokarmowego

– nadciśnienie tętnicze

– siedzący tryb życia i niedostateczna aktywność fizyczna

– ciasna odzież i niedpowienie obuwie – utrudniający prawidłowy dopływ krwi

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • rozszerzone i popękane naczynka twarzy
  • pajączki
  • fioletowe i niebieskie naczynka na nogach
  • naczyniaki płaskie

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny, dokonujemy kwalifikacji do zabiegu oraz przedstawiamy plan terapii.

Skóra nie może być opalona. Nie wolno również stosować preparatów zawierających w swoim składzie substancje o działaniu fotouczulającym, m.in, antybiotyki, sterydy, antydepresanty oraz substancje ziołowe.

Bezpośrednio po zabiegu należy łagodzić skórę preparatami łagodzącymi oraz unikać czynników drażniących. Niezbędna jest również ochrona przeciwsłoneczna oraz wdrożenie profilaktyki rozszerzonych naczyń.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na naświetlaniu rozszerzonego naczynka wiązką lasera o odpowiedniej długości fal. Dochodzi do błyskawicznego podgrzania krwi znajdującej się w naczynku, jego obkurczenia oraz trwałego zamknięcia.

Zabieg nie jest bolesny, ale odczuwalność jest związana z indywidualnym progiem bólowym pacjenta. W przypadku większych naczyń może się pojawić odczucie pieczenia.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGOWA:

Ilość wymaganych zabiegów jest zależna od wielkości i głębokości naczyń. Małe, pojedyncze naczynie może zniknąć już po 1 zabiegu. W przypadku rozległych „pajęczych sieci” wymagane będzie wykonanie 2-5 naświetleń w odstępach  około 4-6 tygodniowych.

PROFILAKTYKA

Po zabiegu bardzo ważne jest wdrożenie profilaktyki pękających naczyń. Należy wzmocnić i uelastycznić ściany naczyń, dzięki czemu można zapobiec powstawaniu nowych teleangiektazji. Należy wzbogacić dietę o suplementację witamin: C, K, P oraz takie składniki jak: rutyna, wyciąg z kasztanowca, oraz arnika górska.

CENNIK – LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

  • POJEDYNCZE NACZYNKO 49PLN

  • OKOLICE NOSA OD 99PLN

  • POLICZKI OD 149PLN

  • CAŁA TWARZ 299PLN

  • MAŁE NACZYNKO NA NOGACH 99PLN

  • DUŻE NACZYNKO NA NOGACH OD 199PLN