Zabieg karboksyterapii

Home / Zabieg karboksyterapii
karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA na cellulit, uda i brzuch

KARBOKSYTERAPIA to rewolucyjny zabieg w leczeniu schorzeń oraz prawdziwy przełom w medycynie estetycznej. Zabieg karboksyterapii polega na precyzyjnym, śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla. Efekty są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Jest to metoda o nieporównywalnej z żadnym innym zabiegiem skuteczności, a jednocześnie niezwykle bezpieczna i nieinwazyjna. Karboksyterapia została uznana w 2014 za najlepsze zabieg i otrzymała PERŁĘ DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ.

zabieg karboksyterapii

JAK DZIAŁA KARBOKSYTERAPIA?

Podczas karboksyterapii kontrolowane dawki dwutlenku węgla przenikają do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszenie procesu tworzenia się nowych oraz zwiększenie przepływ krwi. Odpowiedzią skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest stymulacja tworzenia się kolagenu i elastyny, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Po aplikacji gaz dostaje się do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny jako produkt wymiany gazowej. 

zabieg karboksyterapii

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Ze względu na niezwykle wysokie bezpieczeństwo i małą inwazyjność karboksyterapia nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegóły wywiad pod kątem przeciwwskazań oraz oczekiwań pacjenta. Zabiegowi nie mogą się poddać osoby cierpiące na choroby płuc, zatory żylne, nowotwory, problemy z krzepliwością oraz epilepsję. Przeciwwskazaniem jest również ciąża oraz okres laktacji.  Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po karboksyterapii można wrócić do codziennych zajęć.

karboksyterapia okolice oka

KARBOKSYTERAPIA NA OKOLICE OKA

Skórze wokół oczu często towarzyszy powstawanie obrzęków i zasinień w obrębie powieki dolnej oraz górnej. Zabieg karboksyterapii silnie rewitalizuje i poprawia mikrokrążenie tej okolice, dzięki czemu cienie i obrzęki pod oczami znikają. Lepsze dotlenienie i odżywienie skóry niwelując zmarszczki statyczne, natomiast działanie lipolityczne gazu likwiduje „poduszeczki” tłuszczowe. Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają.

karboksyterapia na skutki starzenia się

STARZENIE SIĘ

Wraz z upływem lat procesy biologiczne spowalniają i zdolności regeneracyjne komórek skóry są coraz mniejsze. Karboksyterapia zwiększa ukrwienie skóry, dzięki czemu dochodzi do odżywienia i dotlenienia tkanek, a także intensywnej odbudowy włókien kolagenowych oraz elastynowych, czego skutkiem jest redukcja zmarszczek i ujędrnienie skóry.

karboksyterapia na wypadanie włosów

KARBOKSYTERAPIA NA WYPADANIE WŁOSÓW

Karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce z łysieniem oraz złą kondycją włosów. Dzięki pobudzeniu ukrwienia i dotlenieniu skóry głowy przy pomocy dwutlenku węgla, dochodzi do pobudzenia mieszków włosowych, czego efektem jest zatrzymanie procesu wypadania włosów oraz pojawienie się nowych. Karboksyterapia wzmacnia włosy, dzięki czemu stają się grube i mocne.

karboksyterapia na cellulit i tkankę tłuszczową

KARBOKSYTERAPIA – CELLULIT I TKANKA TŁUSZCZOWA

Najnowsze badania potwierdzają, że karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania cellulitu, ponieważ wpływa na wszystkie czynniki odpowiedzialne za jego powstawanie. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”.

karboksyterapia na blizny i rozstępy

ROZSTĘPY I BLIZNY

Karboksyterapia daje rewelacyjne efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu oraz blizn zanikowych – rozstępów. Dwutlenek węgla pobudza tkankę do regeneracji, dzięki czemu aktywowany jest proces przebudowy skóry. Z zabiegu na zabieg blizny stają się coraz mniej widoczne, aż wkońcu są praktycznie niezauważalne.

karboksyterapia skóra ramion, ud

UTRATA ELASTYCZNOŚCI SKÓRY BRZUCHA, BIUSTU, RAMION, UD

Terapia dwutlenkiem węgla wpływa na silną rozbudowę włókien kolagenowych odpowiadających za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu takie problematyczne okolice jak ramiona, biust czy brzuch nabierają jędrności, a skóra zagęszcza się.

karboksyterapia regeneracja dłoni

REGENERACJA DŁONI

Iniekcje dwutlenkiem węgla są doskonałym zabiegiem rewitalizującym dłonie. W wyniku pobudzenia krążenia oraz stymulacji do odnowy włókien kolagenowych, scieńczały naskórek odbudowuje się, a skóra nabiera dawnej gęstości.

Więcej informacji

Zapraszamy!

Laser Skin Care Gliwice