Jak pozbyć się zmarszczek i podnieść utracony owal? Odmładzające i regenerujące zabiegi na twarz.

Zabiegi na twarz: usuwanie zmarszczek i podniesienie owalu
Monika Panasińska mgr kosmetolog

Jaki zabieg najlepiej odmłodzi skórę twarzy? Który zabieg na zmarszczki wybrać?

Na początku trzeba dodać, że nie ma idealnego zabiegu odmładzającego dla wszystkich. Podstawą prawidłowego doboru zabiegu jest odpowiednia diagnoza problemu. Dlatego przed planowanym zabiegiem niezbędne jest umówienie się na konsultację przedzabiegową do specjalisty Medycyny Estetycznej.

 

Na takiej konsultacji oglądamy stan skóry pod kątem gęstości i napięcia, sprawdzamy nasilenie ubytków w tkankach odpowiedzialnych za opadanie policzków oraz oceniamy prace mięśni twarzy i zaawansowanie procesu powstawania zmarszczek mimicznych.

Dopiero po dokładnej analizie stanu skóry specjalista jest w stanie dobrać skuteczne i długofalowe rozwiązanie. 

Po konsultacji pacjent otrzymuje Beauty Plan oraz wykaz zabiegów jakie należy wykonać aby przywrócić zdrowy i młody wygląd.

pacjent zabiegi na twarz - zmarszczki mimiczne

Skuteczne zabiegi na zmarszczki mimiczne

Dlaczego powstają zmarszczki mimiczne? Są związane z naszym ruchem mięśni. Jest to jak najbardziej naturalne, ale niestety bardzo często prowadzi do powstawania głębokich zmarszczek, zwłaszcza u osób o dużej mimice. Początkowo zmarszczki pojawiają się tylko podczas ruchu, natomiast z biegiem lat dochodzi do utrwalenia zmarszczek, które są już widoczne nawet w spoczynku,

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla takich zmarszczek są zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej. Rozpoczęte odpowiednio wcześniej gwarantują rozluźnienie mięśnia i w rezultacie zatrzymanie powstawania zmarszczek. Najczęściej wykonuje się zabiegi na zmarszczki górnej części twarzy. Są to zmarszczki poziome i pionowe czoła (lwia bruzda), oraz tzw. kurze łapki w okolicy oka. Dodatkowo satysfakcjonujące rezultaty otrzymuje się na zmarszczkach palacza lub uśmiechu dziąsłowym rozluźniając nadmiernie napięty mięsień okrężny ust.

zabiegi na twarz - bruzda nosowo-wargowa

Bruzda nosowo-wargowa i linie marionetki

Zmarszczki dolnej części twarzy takie jak bruzda nosowo-wargowa lub fałdy marionetki to rodzaj zmarszczek związany ze spadkiem objętości kolagenu i elastyny w obrębie policzka.

Najprostszym sposobem na pozbycie się tych zmian jest wypełnienie ubytków kwasem hialuronowym. My natomiast zalecamy zadziałać na przyczynę i zacząć od wzmocnienia podpory skóry zabiegami stymulującymi fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. 

Pierwszym krokiem powinno być wykonanie zabiegu Radiofrekwencji Mikroigłowej, która za pomocą wysokiej temperatury fali radiowej wywoła kaskadę reakcji naprawczych i pobudzi syntezę tworzenie nowych włókien. Jeżeli jest to początkowy etap powstawania bruzdy nosowo – wargowej lub lini marionetki – Radiofrekwencja mikroigłowa jest wystarczająca i da oczekiwane rezultaty.

Jeżeli są to już wieloletnie głębokie zmiany następnie powinno wdrożyć się biostymulatory tkankowe na bazie kwasu polimlekowego lub hydroksyapatytu wapnia, które uniosą policzek i tym samym zniwelują bruzdy.

zabiegi na twarz - opadające policzki i zanik owalu twarzy

Zabiegi na opadające policzki i zanik owalu twarzy

Opadające policzki czyli tzw. „chomiki” to chyba najczęstszy problem z którym zgłaszacie się do naszego gabinetu. Są to objawy zaniku tkanki w obrębie skroni i policzków, które prowadzą do zaniku owalu i nawisów skóry.

Proces rozluźniania skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia, a to jak szybko się pojawi zależy m.in od genetyki, kształtu twarzy oraz ilości tkanki tłuszczowej.

Co możemy z tym zrobić?

Bardzo ważne jest przywrócenie skórze utraconej podpory z włókien kolagenowych i elastynowych. Najsilniejsze działanie w tym zakresie mają Biostymulatory wolumetryczne na bazie kwasu polimlekowego lub hydroksyapatytu wapnia. Taka przebudowa skóry trwa od 3-6 miesięcy, ale efekty utrzymują się nawet do 36 miesięcy.

Czasami zabiegi warto wzbogacić dodatkowymi zabiegami regenerującymi, takimi jak laser frakcyjny lub Radiofrekwencja mikroigłowa.

zabiegi na twarz - brak gęstości i elastyczności skóry

Brak gęstości i elastyczności skóry twarzy

Jeżeli masz problemy z ogólną kondycją skóry i brakiem elastyczności niezbędna jest przebudowa skóry. W zależności od rodzaju skóry, jej grubości i stanu roźlużnienia tkanki specjalista dopiero odpowiedni zabieg regenerujący.

Najczęściej są to zabiegu typu DERMAPEN. Jest to zabieg, który prowadzi do silnej regeneracji, a dodatkowo uzyskujemy efekt rozjaśnienia kolorytu, odżywienia skóry oraz zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów.

 

Kolejnym z zabiegów, który najczęściej rekomendujemy jest laser frakcyjny IPIXEL, który pracuje w trybie ablacyjnym. Jest to tzw. laserowy resurfacing, który prowadzi do przebudowy skóry nowymi włóknami kolagenowymi i elastynowymi oraz dodatkowo peelinguje skórę. Dzięki złuszczeniu dochodzi do wyrównania struktury skóry oraz rozjaśnienia przebarwień i plam. Zamiennie można zastosować Radiofrekwencję mikroigłową, która zagęści skórę nowo wyprodukowanym kolagenem i elastyną, za pomocą specjalnego artridża igłowego, wprowadzającego głęboko do skóry właściwej falę radiową. Dochodzi wtedy do miejscowego podgrzania skóry nawet do 65 stopni, które wpływa na uruchomieniu procesów naprawczych w skórze objętej problemem.

Cennik - medycyna estetyczna - zabiegi na twarz

Umów się na zabieg na twarz!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Umów się na konsultację +48 791 259 999