Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica jest chorobą zakaźną wywołaną przez zakażenie się grzybami. To schorzenie może występować powierzchownie, głęboko miejscowo lub ogólnie, czyli może zaatakować zarówno skórę, paznokcie jak i narządy wewnętrzne. Objawami grzybicy paznokci są: zmiany koloru płytki paznokciowej, nagromadzenie mas hiperkeratotycznych pod paznokciem, charakterystyczny zapach, krusząca się płytka paznokcia oraz oddzielanie się płytki paznokciowej od łożyska.

Zarażenie się grzybicą wpływa na obniżenie jakości naszego życia. Paznokieć wygląda nieestetycznie, może stać się uporczywym problemem na lata. Leczenie grzybicy sposobami farmakologicznymi jest wielomiesięczne i kosztowne. Wtedy na pomoc przychodzi laseroterapia. Laserowe leczenie grzybicy paznokci jest niesamowicie skuteczne. W przeciwieństwie do długotrwałego stosowania antybiotyków zabieg laserowy jest pozbawiony efektów ubocznych, nie obciąża organizmu, jest szybki i bezbolesny. Pierwsze efekty można już zauważyć po pierwszym zabiegu.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny, dokonujemy kwalifikacji do zabiegu oraz przedstawiamy plan terapii.

Ważne aby przed zabiegiem zastosować kilka zaleceń:

– nie opalamy się 4 tygnie przed i 4 tygodnie po zabiegu

– nie korzystamy z gorących kąpieli, sauny 2 tygodnie po zabiegu

– unikamy wysiłku fizycznego około tydzień po zabiegu

– po zabiegu natłuszczamy skórę i nie stosujemy alkoholowych preparatów

– unikamy preparatów i leków fotouczulających i fotoalergicznych

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na naświetlaniu zmienionej chorobowo płytki paznokciowej wiązką lasera o odpowiedniej długości fal. Głowica lasera nie styka się z zakażonym paznokciem, tylko przesuwa się nad nim na wysokość około 1-2cm.

Odpowiednie dobrane parametry lasera, oddziałują termicznie na strzęki grzyba i doprowadzają do ich zniszczenia. Zabieg jest sterylny więc nie ma obawy o dalsze przenoszenie choroby.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

CZESTOTLIWOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ ZABIEGOWA:

Efekty widoczne są  po pierwszym zabiegu, natomiast do pełnego wyleczenia zaleca się wykonanie całej serii. Serią nazywa 7 zabiegów ( 4 zabiegi co tydzień i 3 zabiegi raz w miesiącu).

Po wykonanej serii zabiegów zaleca się czas odpoczynku w celu obserwacji płytki. Pełny efekt zabiegowy pojawia się dopiero, gdy płytka zmieniona przez grzyba powróci do zdrowego wyglądu.

karboksyterapia regeneracja dłoni

PRZECIWWSKAZANIA:

– ciąża i karmienie piersią

– cukrzyca

– rozrusznik serca

– epilepsja

– świeża opalenizna i skłonność do przebarwień

– inne aktywne choroby skóry ( wirusowe, bakteryjne)

– leki obniżające krzepliwość krwi, leki fotouczulające, leki sterydowe, antybiotyki