Ellisys Duo® – blizny, rozstępy, lifting 3D

Home / Ellisys Duo® – blizny, rozstępy, lifting 3D

Ellisys Duo® –  to jedna z najskuteczniejszych  i najsilniejszych urządzeń na rynku medycznym do redukcji blizn, rozstępów oraz skutecznego liftingu 3D w oparciu o najbardziej efektywne procedury przebudowy skóry przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań.

Ellisys Duo® jest urządzeniem medycznym wykorzystującym monopolarne oraz bipolarne RF (1MHz) do miejscowej termolizy tkanek bezpośrednio w miejscu przeznaczenia. Impuls RF uwalniany jest w tkance przez 300 mikronowe igły pokryte 24 karatowym złotem. Ellisys Duo® jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem – umożliwia wykonywanie zabiegów igłami izolowanymi i nieizolowanymi (bipolarny RF) oraz pojedynczą igłą izolowaną (monopolarny RF)

Technologia frakcyjna to nowoczesne i niechirurgiczne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się blizn o różnym pochodzeniu, m.in. blizn pooperacyjnych, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. W wyniku ablacji skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną, zdrową tkanką. Dzięki zastosowaniu silnika krokowego umożliwia niezwykłą ponadprzeciętną precyzję oraz zmniejsza ból, dzięki czemy podnosi komfort pacjenta i zmniejsza okres rekonwalescencji.

W porównaniu z tradycyjnym laserem ablacyjnym CO2 okres rekonwalescencji jest krótszy, odczucia bólowe mniejsze a efekty zabiegowe bardziej spektakularne, dzięki wyższej prezycji zabiegowej.

Dodatkową przewagą RF mikroigłowego Ellisys Duo® nad innymi laserami frakcyjnymi jest połączenie bipolarnej i monopolarnej radiofrekwencji oraz możliwość zastosowania izolowanych i nieizolowanych igieł, jak również pojedynczej, izolowanej igły do precyzyjnych zastosowań w obrębie twarzy. Tak szerokie spectrum działania pozwala na zastosowanie, poza w/w obszarami, również do leczenia nadpotliwości, niechirurgicznego liftingu twarzy i powiek (tzw. “3D”), a także do leczenia trądziku grudkowo-krostkowego, guzkowatego, prosaków i wielu innych zmian dermatologicznych na skórze.

BLIZNY POTRĄDZIKOWE

To blizny zanikowe, które są efektem przebytych stanów zapalnych towarzyszących trądzikowi. Dochodzi wtedy do zaniku włókien elastycznych, nieprawidłowego rozmieszczenia włókien kolagenowych oraz nowotworzenie naczyń krwionośnych. Zabieg radiofrekwencją mikroigłową Ellisys Duo polega na usuwaniu blizn potrądzikowych poprzez wymuszenie naprawy uszkodzonej skóry, Ubytki po zmianach zapalnych zostają wypełnione nowym kolagenem, powierzchnia skóry wygładza się, a koloryt skóry zostaje wyrównany. Spektakularna poprawa jest widoczna juz po 1 zabiegu.

BLIZNY POOPERACYJNE, POURAZOWE

Redukcja blizn za pomocą radiofrekwencji polega na koagulacji białek i  odparowaniu przerosłych warstw tkanki bliznowatej do poziomu zdrowej skóry. Dodatkowo dochodzi do kontrolowanego “dziurkowania” skóry za pomocą igieł, które dodatkowo wpuszczają do skóry impuls fali radiowej, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych i remodelingu tkanki. Pełne gojenie następuje po około 7 dniach, natomiast ostateczny efekt pojawia się po około  2 miesiącach. W celu osiągnięcia zadowalających efektów zazwyczaj należy poddać się serii około 2 – 4 zabiegów co 6 tygodni.

ROZSTĘPY

Są to blizny zanikowe powstałe w wyniku przerwania włókien kolagenowych na wskutek zbytniego rozciągnięcia skóry. Początkowo rozstępy przybierają czerwony kolor, aby z biegiem czasu przejść w odcień perłowo – biały. Im rozstęp jest świeższy tym łatwiej go usunąć. Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo® stymuluje głębokie warstwy skóry do regeneracji i produkcji nowego kolagenu. Efekty usuwania rozstępów są widoczne już po 1 zabiegu.  W zależności od indywidualnych predyspozycji należy wykonać około 3-4 zabiegów w odstępach około 6 tygodniowych.

Lifting 3D oraz niechirurgiczna befaroplastyka powiek:

Lifting twarzy przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie jest bolesny, choć może być odczuwalne niewielkie pieczenie w pojedynczych wyjątkowo wrażliwych miejscach.
Efektem jest spektakularna poprawa owalu twarzy, redukcja opadających policzków “chomików”, poprawa lini podbródka, znaczne spłycenie zmarszczek – zarówno zmarszczek palacza, jak i zmarszczek pod oczami, kurzych łapek, czy zmarszczek poprzecznych czoła.

Frakcyjna RF  mikroigłowa jest również wyjątkowo skuteczna w niechirurgicznej blefaroplastyce. Jest jednym z nielicznych zabiegów mogących na chwilę obecną faktycznie poprawić stan i napięcie skóry górnej powieki zanim będzie niezbędna korekcja chirurgiczna.
Różni się jednak pozostałych  zdecydowanie krótszym czasem rekonwalescencji po zabiegu i brakiem uszkodzenia skóry.

Leczenie nadpotliwości

Elisys Duo pozwala na skuteczną i długotrwałą redukcję  potliwości. Zabieg polega na wypaleniu gruczołów potowych, bez konieczności , jak w przypadku lasera, nacinania skóry. Zabieg jest intensywny i dość odczuwalny, dlatego jest wykonywany w znieczuleniu.  Zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie 1 miesiąca.
Efekt utrzymuje się przynajmniej 1 rok, potem następuje stopniowa regeneracja gruczołów potowych. Rekonwalescencja trwa około tygodnia.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz oceniamy stan skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in: ciąża, laktacja, świeża opalenizna, zaburzenia gojenia skóry, choroby nowotworowe oraz stosowanie leków rozrzedzających krew. Przed samym zabiegiem nie stosujemy peelingów, ani preparatów które mogłyby podrażnić skórę. Skóra musi być zdrowa.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg przebiega w pełnym komforcie (w zależności od obszaru i głębokości zabieg jest bezbolesny lub z niewielkim dyskomfortem, dla jego wyeliminowania stosujemy krem znieczulający) i trwa od 30 do 60 minut. Zabieg polega na serii mikro nakłuć w temperaturze 45-60 stopni, z jednoczesną stymulacją komórek skóry falą radiową o odpowiedniej głębokości. Okres rekonwalescencji (w zależności od obszaru i głębokości zabiegu) od kilku godzin do max 3 dni. Po zabiegu przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona oraz obrzęknięta. W celu przyspieszenia regeneracji skóry warto sięgnąć po kremy łagodzące skórę, np. Bepanthen, Solcoseryl.

EFEKTY I CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGOWA

Już po pierwszym zabiegu widać spektakularną różnicę. Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, natomiast najbardziej widoczna poprawa w postaci wypłycenia się blizn, rozstępów czy zagęszczenia skóry pojawia się po około 2 miesiącach od zabiegu. W przypadku głębokich defektów najlepiej wykonać serię około 2- 4 zabiegów w odstępach około 6 – tygodniowych.

PRZED/PO ZABIEGACH ELLISYS DUO

CENNIK – ELLISYS DUO RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

LIFTING 3D (zagęszczenie skóry, odmłodzenie)

 • LIFTING 3D CAŁA TWARZ 1199PLN

 • OPADAJĄCE POWIEKI 499PLN

 • CIENIE POD OCZAMI 499PLN

 • ZMARSZCZKI ″KURZE ŁAPKI″ 499PLN

 • Opadające policzki 799PLN

 • SZYJA 799PLN

 • DEKOLT 949PLN

 • BRZUCH 1499PLN

 • RAMIONA 1199PLN

LIKWIDACJA ROZSTĘPÓW

 • BRZUCH MAŁY OBSZAR 899PLN

 • BRZUCH DUŻY OBSZAR 1199PLN

 • UDA 1499PLN

 • POŚLADKI 1199PLN

 • BIUST 899PLN

 • ŁYDKI 699PLN

 • RAMIONA 699PLN

LIKWIDACJA BLIZN

 • USUWANIE BLIZN OD 499PLN