Jak zadbać o delikatną okolicę oka?

Jak zadbać o delikatną okolicę oka?

Kiedy pytamy naszych klientów o pielęgnacje twarzy, bez problemu potrafią opowiedzieć swoją rutynę pielęgnacyjną , niestety okolica oka często jest bagatelizowana,a przecież to w tej to okolicy pojawiają się najszybciej zmarszczki, widoczne są obrzęki, zasinienia czy wiotkość skóry. Warto już w młodym wieku zadbać o zabiegi na kurze łapki i delikatną okolicę doliny łez.

A zatem jak odpowiednio zadbać o skórę pod oczami?

Skóra wokół oczu przede wszystkim jest delikatniejsza, cieńsza nawet 4 razy bardziej niż w innych okolicach twarzy, bardziej podatna na podrąznienia ze względu na znikomą ilość gruczołów łojowych, które odpwoiedzialne są za nawilżenie, a wokół oka znajduje się zespół 22 mięśni, przez co okolica ta jest podatna na szybkie powstawanie zmarszczek mimicznych. Zabiegi na „kurze łapki” powinny być wprowadzone u osób z duża skłonnością do marszczenia okolicy oka już w młodym wieku, aby nie doprowadzić do powstania głębokich zagięć skóry.

Jak zadbać o delikatną okolicę oka?

Kremy do okolic oczu warto włączyć do pielęgnacji już po 20 roku życia. Krem należy nakładać dwa razy dziennie, a przy aplikacji wykonać delikatny masaż prowadzony od kącika wewnętrznego do zewnętrznego . Główne składniki aktywne zalecane do pielęgnacji okolic oka to:

Kwas hialuronowy, o właściwościach nawilżających, ekstrakty z alg, aminokwasy, ceramidy a także substancje spowalniające procesy starzenia takie jak resweratrol, kwas ferulowy czy koeznym q10.

Pamiętajmy także aby nigdy nie kłaść się spać bez usunięcia makijażu, może to skutkować podrażnieniami i zaczerwieniami skóry. Główną zasadą jest to, że nie trzemy wacikiem okolicy oka, tylko delikatnie przykładamy zwilżony płynem micelarnym wacik i odczekujemy chwilę by płyn sam zmył tusz czy cienie.

Jak zadbać o delikatną okolicę oka?

Oprócz codziennej pielęgnacji domowej, warto też wdrożyć zabiegi kosmetologiczne, które wzmocnią efekty oraz opóźnią procesy starzenia, co polecamy?

Jeśli zmagasz się z obrzękami, zasinieniami, na pomoc przychodzi zabieg karboksyterapii, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla, który ma za zadanie udrożnić naczynia krwionośne oraz odrprowadzić limfę do węzłów chłonnych. Zalecana jest seria 6 zabigów co tydzień.

→ Widoczne zmarszczki, wiotkość skóry? Tu z pomocą przychodzi mezoterpia igłowa preparatmi takimi jak RRS eye, Xela Electri czy Lumi Eyes. Mezoterapia polega na podawaniu substancji aktywnych za pomocą igły w głąb skóry. Prowadzi to do dogłębnego nawilżenia skóry, poprawy mikrokrążenia, wyrównania kolorytu i spłycenia zmarszczek. Każdy preparat róźni się od siebie składem substancji aktywnych, dlatego na naszej bezpłatnej kosnultacji kosmetolog wybierze dla Ciebie spersonalizowaną procedurę zabiegową.

→ Przeszkadza Ci opadająca górna powieka, a nie chcesz poddawać się chirurgicznemu zabiegowi? Z pomocą przychodzimy My i nasza radiofrekwencja mikroigłowa, wykorzystująca mikronakłuwanie i głębokie podgrzanie tkanek. Skóra ulega podniesieniu oraz staje się bardziej elastyczna. Aby efekt został z nami na długo zalecamy serię ok. 3 zabiegów, jednak już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczną różnicę.

→ Dopołnieniem zabiegów na okolice oka są zabiegi na „kurze łapki” i zmarszczki promieniste wokół oczu. Najlepszm rowiązaniem jest zastosowanie toksyny botulinowej, czyli tzw. botoksu. Toksyna botulinowa w ciągu 2 tygodni rozprostuje zmarszczki kurze łapki, a efekty utrzymają się około 3-6 miesięcy. 

Pozwól Nam o siebie zadbać i przyjdź na bezpłatną konsultację do Laser Skin Care.