Jak odmłodzić się bez wypełniaczy? Jakie zabiegi na twarz wybrać?

Jak odmłodzić się bez wypełniaczy? Jakie zabiegi na twarz wybrać?

Wiele z naszych pacjentów, które do nas trafia szuka metod na bezpieczne odmłodzenie skóry, jednak w sposób naturalny. Często taki wybór jest związany ze strachem przed stałymi wypełniaczami oraz nieraz poruszanymi w mediach powikłaniami po inwazyjnych zabiegach estetycznych.  Zatem jakie zabieg na twarz bez wypełniaczy można wybrać aby uzyskać efekt odmłodzenia twarzy?

Czy istnieją naturalne metody odmładzania? Jakie zabiegi na twarz wybrać?

Biorewitalizacja, czyli pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry za pomocą zabiegów wykorzystujących indukowanie kontrolowanego stanu zapalnego skóry. Prowadzi to do pobudzenia aktywności biologicznej skóry w celu jej regeneracji oraz poprawy wyglądu. Reasumując zabiegi z zakresu medycyne regeneracyjnej prowadzą do powstawania w skórze nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co wpływa na zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Do takich zabiegów możemy zaliczyć Dermapen, Radiofrekwencję mikroigłową czy laser frakcyjny.

Jak odmłodzić się bez wypełniaczy? Jakie zabiegi na twarz wybrać?

Dermapen, czyli nic innego jak odmładzanie przez nakłuwanie. Jest typowym zabiegiem regenerującym, który wzmacnia odporność skóry na czynniki zewnętrzne i stymuluje produkcję ujędrniającego kolagenu i napinającej elastyny. Podczas zabiegu wykorzystywany jest system pulsujących igieł ułatwiających  dostarczanie substancji aktywnych do naskórka i skóry właściwej, a powstałe mikrourazy pobudzają skórę do indukcji nowego kolagenu i elastyny.

Podczas zabiegu Dermapen Gliwice używamy także ampułki o różnych składnikach aktywnych, dobranych w zależności od potrzeb skóry oraz efektów, które chcemy osiągnąć. 

Efekty zabiegowe to na pewno widoczne spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności porów, ujednolicenie kolorytu skóry oraz pogrubienie warstwy skóry właściwej. Zabiegi na twarz takie jak Dermapen potocznie są nazywane mezoterapią mikroigłową, ponieważ dochodzi do mikronakłuć i mikrouszkodzeń skóry.

Odmładzanie skóry wykorzystujące Dermapen Gliwice jest dedykowane dla osób, którym zależy na długotrwałych efektach zabiegowych, a jednocześnie mogą sobie pozwolić na dłuższe oczekiwanie na pojawienie się ostatecznych rezultatów zabiegowych. Jest to związane z fizjologią skóry i procesem tworzenia kolagenu, który trwa około 3-6 miesięcy. Rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat.

Jak odmłodzić się bez wypełniaczy? Jakie zabiegi na twarz wybrać?

Kolejną alternatywą dla wypełniaczy może być radiofrekwencja mikroigłowa, wykorzystująca mikronakłuwanie oraz głębokie podgrzanie tkanek. Skóra dzięki temu zabiegowi ulega podniesieniu  oraz staje się bardziej elastyczna. 

Efektem zabiegu Radiofrekwencja mikroigłowa Gliwice jest spektakularna poprawa owalu twarzy, redukcja opadających policzków, czyli tzw. „chomików”. poprawa linii podbródka, znaczne spłycenie zmarszczek – zarowno zmarszczek palacza jak i zmarszczek pod oczami, mimicznych „kurzych łapek” czy zmarszczek poprzecznych czoła. Takie zabiegi bez wypełniaczy to tzw. MEDYCYNA REGENERACYJNA, która znacząco stymuluje produkcję naszych własnych tkanek i w efekcie dochodzi do odmłodzenia twarzy.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest niezastąpiony w walce z bliznami potrądzikowymi oraz rozszerzonymi porami. Dzięki termicznej przebudowie skóry, ubytki skóry wypełniają się kolagenem, a rozszerzone pory zmniejszają się.

Jak odmłodzić się bez wypełniaczy? Jakie zabiegi na twarz wybrać?

Laser frakcyjny, czyli nasz laser do zadań specjalnych! Polecany dla osób chcących odświeżyć wygląd skóry a także zniwelować zmarszczki oraz zniwelować blizny. Laser iPixel, jest laserem frakcyjnym ablacyjnym powodującym uszkodzenia termiczne tkanki, prowadzące do odparowania naskórka i górnej warstwy skóry właściwej, a co za tym idzie wytworzenia dużej ilości nowego kolagenu. Po zabiegu dochodzi do złuszczenia naskórka, a dzięki temu skóra zostaje widocznie rozświetlona. Wraz z upływem czasu efekt remodelingu skóry narasta poprzez przebudowę włókien kolagenowych.

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym? 

Zabieg jest poprzedzony wywiadem medycznym pod kątem wskazań i przeciwwskazań. Po odpowiedniej kwalifikacji pacjenta do zabiegu skóra jest znieczulona kremem o właściwościach