Jak przygotować się to trwałej depilacji laserowej?


Jak przygotować się to trwałej depilacji laserowej?

Od czego zacząć?

Umawiając się na zabieg depilacji, pierwszym krokiem powinno być ustalenie terminu na bezpłatną konsultację oraz próbę laserową. Jest to bardzo ważny element zabiegowy, ponieważ gwarantuje dobranie odpowiednich parametrów i bezpieczeństwo zabiegów. Podczas wizyty przeprowadzony zostanie wywiad medyczny pod kątem wskazań i przeciwskazań. Na tym etapie pomocna będzie lista zażywanych leków i suplementów. Na konsultację należy zostawić fragment nieogolonych włosków, dzięki którym specjalista określi ich grubość i kolor, co pozwoli na ustalenie należytych parametrów laserowych. Próba laserowa powinna się odbyć nie później niż 24 godziny przed zabiegiem docelowym. Depilacja laserowa Gliwice to sposób na idealnie gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków.

Czego nie można stosować przed zabiegami depilacji laserowej?

  Bardzo ważne jest aby minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie stosować leków ani ziół fotouczulających. Substancje te w reakcji z laserem mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak np. odbarwienia, przebarwienia, wysypki, a nawet do poparzeń.

Leki, które zaliczamy do fotoczułych i są przeciwskazaniem do zabiegu, to między innymi:
– antybiotki
– sterydy doustne i w maści stosowane w miejscu zabiegowym
– spora część leków przeciwdepresyjnych
– Furagina, Furosemid

Zioła, suplementy bądź też kremy, będące przeciwskazaniem, mają w składzie:
– wiamina A lub wit. E
– arnika górska
– nagietek
– dziurawiec i skrzyp polny
– mniszek lekarski
– dziegieć 

Jak przygotować się to trwałej depilacji laserowej?


Czego jeszcze nie należy robić?

Przed każdym zabiegiem włosów nie należy wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 3-4 tygodni. Należy je za to zgolić przed każdym zabiegiem. Ważne jest także aby minimum tydzień przed zabiegiem nie wykonywać peelingu w miejscu zabiegowym. 

Niestety, ale opalenizna lub używanie samoopalaczy także wyklucza możliwość przystąpienia do zabiegu. Tak samo jak aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze).

 

Czy jeszcze o czymś warto pamiętać?

Przede wszystkim o dobrym nastawieniu o resztę zadbamy my.

Jak przygotować się to trwałej depilacji laserowej?