Jak usunąć stare rozstępy? Radiofrekwencja mikroigłowa na usuwanie rozstępów

Jak usunąć stare rozstępy? Radiofrekwencja mikroigłowa na usuwanie rozstępów

Jak usunąc stare rozstępy?  Czy to jest możliwe?

Bardzo często trafiają do nas pacjenci, którzy borykają się ze starymi rozstępami, jednak ich usunięcie okazało się nieskuteczne lub po prostu zakończone marnym efektem. Czy tak naprawdę istnieje technologia, która jest w stanie poradzić sobie z bardzo głębokimi lub starymi rozstępami? Usuwanie rozstępów to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez naszych pacjentów.

Czy istnieje skuteczna metoda na walkę ze starymi rozstępami? Jak usunąć rozstępy? Jaką technologię wybrać?

My odpowiadamy zdecydowanie TAK! Radiofrekwencja mikroigłowa Gliwice to technologia, która głęboka przebuduje nawet stare, głębokie rozstępy. 

Aby głębiej przyjrzeć się temu problemowi i znaleźć odpowiednie leczenie trzeba zacząć od tego czym tak naprawdę jest rozstęp. Rozstępy to tak naprawdę blizny zanikowe, które powstały wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry. Są to więc wyczuwalne w dotyku ubytki, których jedyny sposób na likwidację tego problemu będzie polegał na wypełnieniu tych wgłębień nową tkanką.

Następnie jak już wiemy co to dokładnie za zmiana, istotna jest umiejętność rozróżnienia czy są to świeże, czerwone zmiany czy mamy już do czynienia z rodzajem starej, nieprawidłowo przebudowanej tkanki. Taka tkanka cechuje się białym, perłowym odcieniem i niestety jest trudniejsza do usunięcia. 

O ile ze świeżym rozstępem poradzi sobie wiele zabiegów, m.in. DERMAPEN, Laser frakcyjny, peelingi medyczne to już ze starymi zmianami nie jest tak łatwo. 

Co zatem wybrać? Jak usunąc stare rozstępy Radiofrekwencją mikroigłową?

Jak usunąć stare rozstępy? Radiofrekwencja mikroigłowa na usuwanie rozstępów

Na stare, głębokie blizny wybierz najsilniejszą z technologii czyli  radiofrekwencję mikroigłową. 

Już tłumaczymy dlaczego.  Radiofrekwencja mikroigłowa Gliwice to zabieg polegający na mikronakłuciu skóry specjalnym kartridżem igłowym, przez który emitowana jest wiązka fali radiowej o temperaturze nawet 45-60 stopni. To daje bardzo silny bodziec zapalny, który prowadzi do produkcji nowego kolagenu i elastyny przez fibroblasty. 

Co ważne zabieg medycznej Radiofrekwencji mikroigłowej jest tak precyzyjny, że bodziec trafia w sam środek rozstępu i to właśnie w miejscu ubytku tworzy się nowa tkanka. Rozstępy na nowo zaczynają się uzupełniać i w rezultacie zanikać.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego urządzenia. Nie wszystkie urządzenia dysponują odpowiednią mocą oraz możliwością wyboru igły izolowanej lub nieizolowanej. Zawsze zalecamy kierować się przy wyborze urządzenia badaniami klinicznymi oraz ceryfikatem medycznym potwierdzającym bezpieczeństwo zabiegu.

Oprócz usunięcia rozstępów Radiofrekwencja mikroigłowa również pięknie zadba o ogólny stan skóry? Dlaczego ? Bo jest to silny zabieg ujędrniający i zagęszczający skórę. Dlatego bardzo często jest rekomendowany dla osób po ciąży, również po cesarskim cięciu lub po dużym spadku masy ciała.

 

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Okres rekonwalescencji po zabiegu to kilka dni, ale następnego dnia zazwyczaj są to już minimalne podrażnienia. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta i rozgrzana. Mogą pojawić się również mikrostrupki.  Aby zabieg był skuteczny musimy doprowadzić do stanu zapalnego aktywującego czynniki regeneracyjne. Dlatego bardzo ważne jest by po zabiegu nie stosować leków o działaniu przeciwzapalnym, które mogłyby negatywnie wpłynąć na rezultaty końcowe. Jeżeli przy okazji po zabiegu lub przed mamy do czynienia z jakimś bólem zalecamy sięgnąć po Paracetamol zamiast Ibuprofenu lub Ketonalu.

 

Czy są zabiegi, które warto połączyć z Radiofrekwencją mikroigłową?

→ Dopołnieniem zabiegów jest bardzo często Karboksyterapia, która zwiększa odżywienie skóry, a to z kolei wpływa na szybsze rezultaty zabiegowe. Skóra z rostępami bardzo często charakteryzuje się zaburzeniami krążenia w obrębie blizn. Podanie dwutlenku węgla bezpośrednio w rozstęp przywraca prawidłowe mikrokrążenie oraz rozrywa zrosty w rozstępie. Takie połączenie zabiegów czasami jest niezbędne i przynosi szybkie i trwałe rezultaty.

Pozwól Nam o siebie zadbać i przyjdź na bezpłatną konsultację do Laser Skin Care.

https://laserskincare.pl/rf-mikroiglowa-ellisys-duo/