PIXEL – na blizny i rozstępy

LASER FRAKCYJNY IPIXEL

PIXEL - na blizny i rozstępy

Blizny i rozstępy to jedne z najczęstszych problemów z którym zgłaszacie się do naszego salonu. Jeżeli nadal się zastanawiasz czy możemy Ci pomóc z tym problemem to odpowiedz jest twierdząca. Technologia laserowa pozawala usunąć nawet najtrudniejsze ubytki skórne.

Laser ALMA HARMONY IPIXEL Er:YAG to najnowocześniejszy na świecie system laserowy przeznaczony do leczenia blizn, rozstępów, zmarszczek, rozszerzonych porów i braku gęstości skóry. W kontrolowany sposób uszkadza kolumnowo wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. W naturalnym procesie gojenia uszkodzone komórki zastępowane są przez nową tkankę, która doskonale redukuje blizny i rozstępy.

Laser IPIXEL wykorzystuje wiązkę o długości fali 2940nm, która działa w systemie ablacyjnym – tzn. narusza zewnętrzną wartwę naskórka i powoduje pełną przebudowę skóry na grubości aż 3mm. Dzięki temu dochodzi do intensywnego pobudzenia procesów regeneracyjnych i wytworzenia nowej, zdrowej tkanki.

Na jakie problemy IPIXEL:

  • blizny o charakterze zanikowym : blizny potrądzikowe, rozstępy
  • blizny o charakterze przerosłym: blizny pourazowe, blizny pooperacyjne,
  • blizna po cesarskim cięciu
  • blizny pooparzeniowe
  • przebarwienia
  • zmarszczki i zanik gęstości skóry

Jak przebiega zabieg? 

Zabieg jest poprzedzony nałożeniem znieczulenia z lidokainą, dzięki czemu jest bardzo komfortowy  w odczuciach. Terapia opiera się na w pełni kontrolowanym uszkadzaniu i przebudowie komórek skóry laserem ablacyjnym, który miejscowo koaguluje tkankę na zasadzie odparowania wody z naskórka. W ten sposób dochodzi do regeneracji struktury skóry. Nowopowstałe komórki wspomagają proces odbudowy tkanek oraz przyspieszają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Miejsca objęte blizną, rozstępem lub zmarszczkami wypełniają się nową, zdrową tkanką.

Ile goi się skóra po zabiegu?

Okres rekonwalescencji po zabiegu zazwyczaj nie przekracza tygodnia. Okolicę zabiegową należy przemywać octeniseptem oraz nakładać preparaty o działaniu łagodzącym.

Jakie są efekty?

Już po pierwszym zabiegu widać spektakularną różnicę. Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, natomiast najbardziej widoczna poprawa w postaci wypłycenia się blizn, rozstępów czy zagęszczenia skóry pojawia się po około 2 miesiącach od zabiegu. W przypadku głębokich defektów najlepiej wykonać serię około 2- 4 zabiegów w odstępach około 6 – tygodniowych.