Makijaż permanentny

Home / Makijaż permanentny
Makijaż permanentny

MAKIJAŻ PERMANENTNY polega na korekcji niedoskonałości oraz subtelnym, naturalnym podkreśleniu urody przy pomocy pigmentacji specjalnymi barwnikami. Taki rodzaj pigmentacji doskonale sprawdza się w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania. Przy odpowiedniej pielęgnacji efekt utrzymuje się średnio od 6 miesięcy do 3 lat i zależy to też od metody.

Makijaż permanentny

METODY PIGMENTACJI:

 • MICROBLADING – technika manualnej pigmentacji ultracieńkich włosków za pomocą piórka i sterylnego ostrza.
 • PUDROWE OMBRE – najnowsza i najbardziej subtelna metoda pigmentacji brwi. Brwi są jaśniejsze u nasady i ciemniejsze na końcach, a granice są wypudrowane, dzięki czemu efekt jest niezwykle delikatny i naturalny.
 • METODA HYBRYDOWA – to połaczenie pudrowego ombre z metodą piórkową. Dochodzi do lekkiego wypudrowania brwi i dorysowania włosków w miejscach gdzie natura ich poskąpiła. Dzięki zastosowaniu lekkiego pixelowania i pudrowania, uzyskuje się naturalne wtopienie włosków w cień.
Makijaż permanentny

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

W przypadku wykonywania makijażu na ustach zaleca się zażywanie Heviranu na 5 dni przed i po zabiegu w celu zminimalizowania ryzyka powstania opryszczki w obrębie ust. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich śladów makijażu. Nie należy spożywać alkoholu, kawy czy tabletek rozrzedzających krew na 24 h przed zabiegiem, gdyż ma to ogromny wpływ na przebieg zabiegu.

Makijaż permanentny

PRZEBIEG ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Zabieg makijażu permanentnego rozpoczyna się od konsultacji, podczas której wyklucza się przeciwwskazania, dobiera odpowiednie kolory preparatów oraz omawia przebieg zabiegu. Następnie wykonuje się na twarzy klienta wstępny rysunek zamierzonego makijażu. Po akceptacji rysunku przez pacjenta dokonuje się mikropigmentacji, wprowadzając w naskórek barwnik za pomocą sterylnego modułu igłowego.  Zabieg wykonywany jest na wysokiej klasy aparacie do makijażu permanentnego oraz pigmentach spełniających europejskie normy medyczne i posiadające certyfikat CE.

Makijaż permanentny

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Po zabiegu zaleca się stosowanie maści łagodzącej (Bepanthen, Alantan plus) oraz preparatu do dezynfekcji skóry, np. Octenisept aż do wygojenia. Przez pierwszy tydzień należy unikać preparatów drażniących oraz korzystania z basenu oraz sauny. Bardzo ważna jest wzmożona higiena w miejscu pigmentacji.  Minimum 2 tygodnie po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem. W przypadku pigmentacji ust napoje należy pić przez słomkę oraz unikać ostrych, gorących oraz słonych potraw.

 

 

 

 

Makijaż permanentny

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • aktywne infekcje
 • hemofilia
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie niektórych leków, suplementów oraz ziół, np. sterydy, antybiotyki, odżywki na porost brwi i rzęs
 •  łuszczyca, rybia łuska
 • świeża opalenizna

TRWAŁOŚĆ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Trwałość makijażu permanentnego jest uzależniona od typu i kolorytu skóry, rodzaju zastosowanego pigmentu oraz techniki. Okres ten wynosi średnio od roku do 3 lat i wymaga okresowego wzmacniania. Pigment ulega naturalnym procesom fizjologicznym zachodzącym w skórze i ulega stopniowemu rozkładowi w organizmie. Bezpośrednio po zabiegu kolor wydaje się być ciemniejszy i bardziej nasycony od efektu ostatecznego. Jaśnieje nawet o 40 – 60%.  Po kilku dniach dochodzi do złuszczenia oraz migracji pigmentu w naskórku. Dopiero po 2,3 tygodniach można ocenić nasycenie makijażu i dokonać ewentualnej korekty.

WYSOKA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

W gabinecie Laser Skin Care pigmentacja odbywa się wyłącznie na wysokiej jakości medycznym sprzęcie oraz  na pigmentach przebadanych dermatologicznie, który posiadają karty charakterystyki oraz certyfikaty medyczne. Makijaże permanentne są wykonywane wyłącznie delikatnymi, bezkrwawymi technikami, aby osiągnąć subtelny, pudrowy efekt końcowy bez przerysowania. Istotą jest aby makijaż poprawił wygląd twarzy i jednocześnie wyglądał naturalnie.

Cennik – makijaż permanentny

 • MAKIJAŻ PERMANENTNY - PUDROWE OMBRE 899 PLN

 • USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI 249PLN

Podane ceny zawierają korektę do 3 miesięcy po pigmentacji.

 • Od 3 - 4 miesięcy 20% ceny regularnej

 • od 4 - 6 miesięcy 30% ceny regularnej

 • od 6 miesięcy do roku 40% ceny regularnej

 • od roku do 2 lat 60% ceny regularnej

 • po 2 latach cena jak za nowy zabieg

Makijaż permanentny brwi Gliwice

Zapraszamy! Laser Skin Care