Laserowy peeling węglowy

Home / Laserowy peeling węglowy
Laserowy peeling węglowy

LASEROWY PEELING WEGLOWY  to zabieg wykonywany przy użyciu wysokoenergetycznego lasera ND-YAG Q-switch, emitującego światło o długości fali 1064nm. Procedura zabiegu polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, pory i absorbują energię światła laserowego. Dzięki połączeniu efektów fotoablacji i fototermolizy dochodzi do złuszczenia zewnętrznej warstwy naskórka razem z jego niedoskonałościami. Uzyskuję się efekt oczyszczonej, gładkiej skóry o jednolitym kolorycie, zmniejszenie stanów zapalnych, ustabilizowania wydzielania sebum, zwężenia porów oraz stymulacji nowego kolagenu.

Laserowy peeling węglowy

WSKAZANIA DO LASEROWEGO PEELINGU WĘGLOWEGO:

– cera ziemista, zanieczyszczona, pozbawiona blasku

– rozszerzone pory

– nadmierne wydzielanie sebum

– trądzik

– zaskórniki, krostki, grudki

– drobne zmarszczki

– skóra z oznakami starzenia (fotostarzenie)

– przebarwienia posłoneczne, hormonalne

Laserowy peeling węglowy

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ DO ZABIEGU

Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować fototoksycznych leków, suplementów diety oraz pić ziół tj: dziurawiec, skrzyp polny, pokrzywa, nagietek czy rumianek. Substancje te są silnie światło uczulające i w połączeniu z światłem laserowym mogą powodować efekty uboczne.

Zabiegu nie wykonujemy na skórze świeżo opalonej, podrażnionej  oraz w trakcie trwania infekcji lub antybiotykoterapii.

Laserowy peeling węglowy

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg laserowego peelingu węglowego jest poprzedzony konsultacją, podczas której przeprowadzamy dokładny wywiadem medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz dobieramy indywidualnu program terapii. Przed wykonaniem właściwego zabiegu niezbędny jest demakijaż i oczyszczenie skóry. Następnie zostaje nałożona maska węglowa na okolicę zabiegową. Emulsję z aktywnym węglem pozostawiamy na powierzchni skóry na około 10 -15 min, ponieważ mniej więcej tyle trwa cały proces wnikania węgla w skórę. Kolejnym etapem jest naświetlanie powierzchni zabiegowej światłem lasera, który absorbuje drobinki węgla. Po zabiegu skóra jest chłodzona coolerem i łagodzona preparatami kojącymi.

Laserowy peeling węglowy

CZĘSTOTOLIWOŚĆ ZABIEGOWA I EFEKTY PEELINGU WĘGLOWEGO

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, napięta oraz może pojawić się lekki obrzęk. Peeling laserowy powoduje, żę skóra jest oczyszczona, stany zapalne goją się oraz następuje zwężenie rozszerzonych porów. Skóra jest rozjaśniona, pełna witalności,  a kolor ujednolicony. Dzięki zabiegowi poprawia się jej elastyczność, dzięki pobudzenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych. Świetnie sprawdza się do cer problematycznych, trądzikowych, skłonnych do powstawania przebarwień oraz z objawami fotostarzenia się skóry.

Częstotliwość zabiegowa jest dobierana indywidualnie w zależności od problemu. Średnio jest to około 3-5 zabiegów w odstępach około 3 tygodniowych.

zabieg karboksyterapii

PRZECIWWSKAZANIA:

– choroby nowotworowe ( radioterapia lub chemioterapia)

– ciąża i laktacja

– skóra wrażliwa na światło lasera

– zaburzenia psychoneurotyczne

– antybiotykoterapia i leki światłouczulajace

– alergia na substancję znieczulającą

– nadwrażliwość na światło

– infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze

CENNIK – LASEROWY PEELING WĘGLOWY

  • PEELING LASEROWY CAŁA TWARZ 299PLN

  • PEELING LASEROWY TWARZ+SZYJA 349PLN

  • PEELING LASEROWY TWARZ + SZYJA + DEKOLT 429PLN