Zabieg karboksyterapii
KARBOKSYTERAPIA na cellulit, uda i brzuch, cienie pod oczami
KARBOKSYTERAPIA to rewolucyjny zabieg w leczeniu schorzeń oraz prawdziwy przełom w medycynie estetycznej. Zabieg karboksyterapii polega na precyzyjnym, śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla. Efekty są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Jest to metoda o nieporównywalnej z żadnym innym zabiegiem skuteczności, a jednocześnie niezwykle bezpieczna i nieinwazyjna. Karboksyterapia została uznana w 2014 za najlepsze zabieg i otrzymała PERŁĘ DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ.
Jak działa karboksyterapia?
Podczas karboksyterapii kontrolowane dawki dwutlenku węgla przenikają do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszenie procesu tworzenia się nowych oraz zwiększenie przepływ krwi.
Odpowiedzią skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest stymulacja tworzenia się kolagenu i elastyny, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością.
Po aplikacji gaz dostaje się do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny jako produkt wymiany gazowej.
Karboksyterapia jest stosowana na wiele problemów, niemal na całym ciele. Do głównych wskazań należą: wiotkość skóry, cienie i obrzęki pod oczami, cellulit, rozstępy i blizny oraz wypadanie włosów.
Karboksyterapia jest zabiegiem niezwykle bezpiecznym – nie podaje się w tkankę substancji obcego pochodzenia, wyłącznie medyczny dwutlenek węgla, który nie jest dla organizmu substancją obcą.
Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii? Jakie są przeciwwskazania?
Ze względu na niezwykle wysokie bezpieczeństwo i małą inwazyjność karboksyterapia nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu.
Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegóły wywiad pod kątem przeciwwskazań oraz oczekiwań pacjenta. Zabiegowi nie mogą się poddać osoby cierpiące na choroby płuc, zatory żylne, nowotwory, problemy z krzepliwością oraz epilepsję. Przeciwwskazaniem jest również ciąża oraz okres laktacji. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po karboksyterapii można wrócić do codziennych zajęć.
Cienie i obrzęki pod oczami - NR1 Karboksyterapia
Karboksyterapia jest pierwszym zabiegiem z wyboru dla osób mających problem z obrzękami w okolicy oka (powieki górnej i dolnej).
Taki problem jest związany z zaburzeniami przepływu krwi i limfy w okolicy oczodołu i czaszki, a podanie dwutlenku węgla bardzo silnie ten przepływ poprawia.
W wyniku polepszenia się ukrwienia i odżywienia skóry wokół oczu oprócz usunięcia obrzęków dochodzi również do zniwelowania cieni pod oczami oraz drobnych zmarszczek.
W przypadku bardzo nasilonego problemu warto połączyć zabieg z mezoterapią igłową na bazie kwasu bursztynowego, który dodatkowo dotleni skórę oraz spowoduje ujędrnie skóry pod oczami.
Karboksyterapia na wypadanie włosów i łysienie
Karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce z łysieniem oraz złą kondycją włosów.
Dzięki pobudzeniu ukrwienia i dotlenieniu skóry głowy przy pomocy dwutlenku węgla, dochodzi do pobudzenia mieszków włosowych, czego efektem jest zatrzymanie procesu wypadania włosów oraz pojawienie się nowych.
Karboksyterapia wzmacnia włosy, dzięki czemu stają się grube i mocne.
W bardzo zaawansowanych problemach wypadania włosów i łysienia podczas jednej sesji karboksyterapii podaje się osocze bogatopłytkowe lub fibrynę bogatopłytkową, która dodatkowo odżywia i rewitalizuje okolicę skóry owłosionej głowy.
Zaleca się wykonanie serii około 6 zabiegów wykonywanych co tydzień.
Cellulit wodny, tłuszczowy i nadmiar tkanki tłuszczowej - Karboksyterapia na poprawę metabolizmu
Najnowsze badania potwierdzają, że karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania cellulitu, ponieważ wpływa na wszystkie czynniki odpowiedzialne za jego powstawanie.
Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe.
Zwiększone ukrwienie prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.
Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”.
Aby pozbyć się cellulitu należy wykonać serię minimum 10 zabiegów wykonywanych w odstępach co 7 dni.
Rozstępy po ciąży i blizny pourazowe - Karboksyterapia na poprawę stanu skóry
Karboksyterapia daje rewelacyjne efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu oraz blizn zanikowych – rozstępów. Jako jedna z nielicznych metod pomaga w rozbiciu zrostów powstałych w wyniku nieprawidłowego tworzenia się tkanki, a to z kolei natychmiastowe poprawia odżywienie blizny.
Dwutlenek węgla pobudza tkankę do regeneracji, dzięki czemu aktywowany jest proces przebudowy skóry. Z zabiegu na zabieg blizny stają się coraz mniej widoczne, aż wkońcu są praktycznie niezauważalne.
Najlepsze efekty są uzyskiwane w przypadku blizn przerosłych, zanikowych, a także rozstępów powstałych po ciąży lub nadmiernym wzroście masy ciała.