Problem XXI wieku – czyli cienie pod oczami.

Problem XXI wieku - czyli cienie pod oczami.

Skóra wokół oczu to wyjątkowo delikatne i wrażliwe miejsce, skóra wokół oczu jest bardzo cienka, posiada bardzo małą ilość komórek tłuszczowych i charakteryzuje się całkowitym brakiem gruczołów łojowych. To sprawia, że jest szczególnie narażona na powstawanie zmarszczek, sińców oraz obrzęków.

Przebarwienia pod oczami, powszechnie określane jako sińce lub cienie, najczęściej przybierają kolor brązowy, szary, żółty oraz sino-fioletowy. Mogą one pojawić się w wyniku nieprzespanej nocy, zmęczenia lub stresu, ale w takim przypadku jest to problem jedynie przejściowy i kondycja skóry pod oczami jest w stanie wrócić do normy. Cienie pod oczami stanowią jednak bardzo często efekt naszych predyspozycji genetycznych. Jeżeli oczy są głęboko osadzone, barwnik w skórze skupia się na mniejszej powierzchni, jest wtedy bardziej widoczny i wywołuje problem przebarwień.

Sińce pod oczami nie pojawiają się jedynie u osób, którym towarzyszy ciągłe zmęczenie oraz pogorszenie się stanu zdrowia. To również jeden z charakterystycznych efektów procesu starzenia się skóry wokół oczu, która wraz z wiekiem staje się coraz cieńsza, a przez to znajdujące się pod nią naczynia krwionośne są bardziej widoczne i tworzą właśnie efekt cieni pod oczami. Towarzyszące cieniom obrzęki to natomiast wynik pogorszenia się odpływu chłonki z tego obszaru skóry , co wiąże się ze spadkiem napięcia mięśnia okrężnego oka oraz osłabieniem tkanek wokół niego. Cieniom i obrzękom pod oczami nie sprzyja w tej sytuacji dodatkowo palenie papierosów, a także spożywanie w nadmiarze alkoholu oraz kofeiny.

Karboksyterapia okolicy oczu jest najsuteczniejszą metodą niwelowania cieni pod oczami. Zabieg ten, nazywany inaczej mezoterapią dwutlenkiem węgla, doskonale radzi sobie również z obrzękami i zastojami limfatycznymi okolicy oczu. Karboksyterapia okolicy oczu jest bezpieczną metodą rewitalizacji powieki górnej i dolnej. Karboksyterapia dwutlenkiem węgla stymuluje proces gojenia i produkcję kolagenu, więc skóra wokół oczu staje się jędrniejsza, sprężysta i elastyczna. Tworzą się nowe mikronaczynka krwionośne przez co zwiększa się krążenie oraz drenaż limfatyczny. Uzyskujemy naturalną regenerację skóry.

Problem XXI wieku - czyli cienie pod oczami.

 

Kolejnym ze sposobów walki o pełną blasku skórę okolic oczu jest mezoterapia igłowa preparatem RRS HA eyes, którą można łączyć z karboksyterapią. Mezoterapia jest nieinwazyjną metodą stosowaną do odmłodzenia, rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry, a także w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry. Technika niewielkich mikronakłuć wykorzystuje powstały uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Preparat RRS HA EYES jest koktajlem stworzonym do leczenia i pielęgnacji wrażliwej okolicy oka. Skład preparatu do mezoterapii jest oparty na kwasie hialuronowym w połączeniu z różnymi kompleksami biorewitalizującymi. Efektem zabiegu jest: nawilżanie, poprawa mikrokrążenia, rozjaśnienie skóry, poprawa konturów oczu, poprawa struktury skóry, zmniejszenie oznak starzenia, redukcja worków pod oczami, rozjaśnienie cieni pod oczami, działanie antyoksydacyjne.