JESIEŃ – NAJLEPSZA PORA NA ZABIEGI LASEROWE

JESIEŃ - NAJLEPSZA PORA NA ZABIEGI LASEROWE

Dlaczego jesień to najlepszy okres by rozpocząć zabiegi trwałej depilacji laserowej?

Idealnie gładkie ciało i skóra pozbawiona podrażnień to marzenie wielu z nas. Najlepszymi porami roku na rozpoczęcie serii zabiegowych z użyciem lasera są jesień oraz zima. Dlaczego tak jest? Dlaczego tak wiele osób zaczyna przygodę z depilacją laserową dopiero wtedy, kiedy na zewnątrz jest coraz mniej pogodnych dni?

Dzieje się tak dlatego, że jednym z najbardziej istotnych przeciwwskazań do zabiegów trwałej depilacji laserowej jest opalenizna. Pod wpływem ekspozycji skóry na światło słoneczne dochodzi do wytworzenia się w naskórku melaniny – barwnika skóry. Sam zabieg depilacji laserowej polega na wychwytywaniu przez laser melaniny zawartej we włoskach. Dzięki temu dochodzi do uszkodzenia brodawki włosowej i zahamowaniu wzrostu włosów. Niestety lasery nie są w stanie rozróżnić melaniny skóry od melaniny zawartej we włosach, w związku z czym u osób opalonych często dochodzi do efektów ubocznych.

Kolejną kwestią przemawiającą za zimowymi porami roku jest fakt, że po zabiegach laserowych powinniśmy przez okres około 3 – 4 tygodni chronić skórę przed słońcem. Pomoże to przyspieszyć regenerację skóry oraz uniknąć powikłań w postaci przebarwień oraz podrażnień skóry.

Aby trwale pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać około 5 – 6 zabiegów w odstępach około 6 – 10 tygodni. Dlatego też, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty potrzeba czasu. Jeżeli rozpoczniemy serię zabiegów jesienią będziemy cieszyć się idealnie gładką skórą pozbawioną podrażnień oraz wrastających włosków już na wakacje.

Także jeśli marzymy aby nasze nogi oraz bikini doskonale prezentowały się na plaży w sezonie urlopowym warto rozpocząć przygodę z depilacją laserową właśnie teraz.