Rozstępy i wiotkość skóry po ciąży?

Rozstępy po ciąży

Urodziłaś dzidziusia i poznałaś szczęście jakim jest macierzyństwo, ale jednocześnie na Twoim ciele pojawiły się liczne pęknięcia skóry? Te czerwonawe lub już jasnoperłowe defekty to rodzaj blizny zanikowej, czyli rozstęp. Na szczęście w dobie ciągle rozwijającej się medycyny estetycznej znaleziono sposób na niwelowanie blizn i odbudowę skóry, aby ponownie nabrała dawnej elastyczności.

Czym jest rozstęp? Rozstęp jest rodzajem blizny zanikowej, powstałej w wyniku zbytniego naciągnięcia skóry. Dochodzi wtedy do pękania włókien kolagenowych i elastynowych skóry – zauważamy wtedy charakterystyczne pęknięcia. Skóra traci jędrność i staje się wiotka. Bardzo często jest to następstwem nagłego przyrostu masy ciała.

Najlepszą terapią na niwelowanie blizn są techniki estetyczne mikrouszkadzania skóry, które tworzą w miejscu blizny stan zapalny i nasilają procesy naprawcze, podczas gdy naskórek zostaje praktycznie nietknięty. Dochodzi wtedy do nasilonej odbudowy głębokich warstw skóry poprzez procesy produkcji kolageny i elastyny.

Po zabiegach frakcyjnych mikronakłuć AMIEA MED blizny wygładzają się, zgrubienia niwelują się a liczne uszkodzenia skóry i brak jędrności redukuje się. Efekty są widoczne po około 1 – 3 miesięcy po pierwszym zabiegu – tyle trwa odbudowa włókien kolagenowych.

Ilość zabiegów jest dostosowywana indywidualnie do stanu skóry, aczkolwiek w większości przypadków wystarczają 3 zabiegi wykonywane w odstępach około 2,5 miesięcznych. Zabieg posiada certyfikację medyczną wydawaną przez FDA.