Rozstępy i wiotkość skóry po ciąży?

Rozstępy po ciąży

Urodziłaś dzidziusia i poznałaś szczęście jakim jest macierzyństwo, ale jednocześnie na Twoim ciele pojawiły się liczne pęknięcia skóry? Te czerwonawe lub już jasnoperłowe defekty to rodzaj blizny zanikowej, czyli rozstęp. Na szczęście w dobie ciągle rozwijającej się medycyny estetycznej znaleziono sposób na niwelowanie blizn i odbudowę skóry, aby ponownie nabrała dawnej elastyczności.

Rozstępy i wiotkość skóry po ciąży?

Czym jest rozstęp? Rozstęp jest rodzajem blizny zanikowej, powstałej w wyniku zbytniego naciągnięcia skóry. Dochodzi wtedy do pękania włókien kolagenowych i elastynowych skóry – zauważamy wtedy charakterystyczne pęknięcia. Skóra traci jędrność i staje się wiotka. Bardzo często jest to następstwem nagłego przyrostu masy ciała.

Rozstępy i wiotkość skóry po ciąży?

Najlepszą terapią na niwelowanie blizn są techniki estetyczne mikrouszkadzania skóry, które tworzą w miejscu blizny stan zapalny i nasilają procesy naprawcze, podczas gdy naskórek zostaje praktycznie nietknięty. Dochodzi wtedy do nasilonej odbudowy głębokich warstw skóry poprzez procesy produkcji kolageny i elastyny. Skóra ulega silnemu zagęszczeniu, a rozstępy wypłycają się i z czasem są niemal niewidoczne. Najszybciej i najłatwiej można usunąć rozstępy różowe i świeże. Stare rozstępy wymagają zazwyczaj większej ilości zabiegów.

Po zabiegach frakcyjnych blizny wygładzają się, zgrubienia niwelują się a liczne uszkodzenia skóry i brak jędrności redukuje się. W zależności od głębokości blizn najlepsze rezultaty przynoszą ELLISYS DUO – Frakcyjna Rf mikroigłowa , laser frakcyjny lub DERMAPEN. Efekty są widoczne po około 1 – 3 miesięcy po pierwszym zabiegu – tyle trwa odbudowa włókien kolagenowych. Kwalifikacja do zabiegu jest dokonywana na bezpłatnej konsultacji poprzedzającej zabieg.

Ilość zabiegów jest dostosowywana indywidualnie do stanu skóry, aczkolwiek w większości przypadków wystarczają 3 zabiegi wykonywane w odstępach około 2,5 miesięcznych. Zabieg posiada certyfikację medyczną wydawaną przez FDA.

Jakie są wskazania do zabiegów frakcyjnych ELLISYS DUO I DERMAPEN:

  • wiotkość i brak gęstości skóry
  • wisząca skóra
  • nadmiernie rozciągnięta skóra po ciąży lub wskutek zmian wagi
  • rozstępy i blizny
  • podałdowana okolica pępka
  • luźna tkanki okolicy piersi
  • obwisłe ramiona

Usuwanie rozstępów w Laser Skin Care Gliwice jest poprzedzone dokładnym wywiadem pod kątem wskazań i przeciwskazań. Pierwsza wizyta konsultacyjna jest bezpłatna.