Poskramiamy rozszerzone naczynia

Jak poskromić problemy naczyniowe?

Teleangiektazje to nic innego jak rozszerzone naczynia włosowate skóry, które są widoczne przez naskórek pod postacią czerwonych nitek. Do najczęściej występujących należą: teleangiektazje skórne, naczyniaki gwiaździste, naczyniaki rubinowe, wenulektazje kończyn dolnych.

 

Poskramiamy rozszerzone naczynia

Jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających na zamknięcie naczyń jest Laser nd-yag z głowicą Long Pulse. Energia świetlna o długości 1064 nm pochłaniana przez czerwony barwnik krwi- hemoglobinę. Wówczas zostaje zamieniona na ciepło i podnosi temperaturę krwi. W momencie gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę, koaguluje niszcząc tym samym ściany naczynia, które po pewnym czasie są usuwane z naszego organizmu jako produkt przemiany materii. Po zabiegu należy odczekać około 2 tygodnie, ponieważ mniej więcej tyle czasu potrzeba aby naczynko się wchłonęło. Jeśli tak się nie stanie to zabieg trzeba powtórzyć po 4 tygodniach.

 

Poskramiamy rozszerzone naczynia

Zabiegi można wykonywać przez cały rok, jednak należy pamiętać o pewnych zasadach.  Pielęgnacja skóry z naczyniami jest najlepszą profilaktyką zapobiegającą tworzeniu się teleangiektazji. Warto wprowadzić suplementację doustną opartą na takich składnikach jak: rutyna, miłorząb japoński, wit. C, K, PP, kasztanowiec. Tyczy się to również pielęgnacji zewnętrznej: kremy, maści np. z wyciągiem z arniki górskiej. Należy także: unikać przegrzewania skóry w saunie, gorącym powietrzem; brania gorących kąpieli; chronić skórę przed UV, stosować filtry UVB i UVA; chronić skórę przed zimnem i wilgocią; stosować kremy ochronne w okresie jesienno- zimowym. Duże wahania temperatur, wiatr, długotrwałe stosowanie sterydów u osób predysponowanych nie są korzystne dla naczyń krwionośnych.