Likwidacja blizn i rozstępów

Home / Likwidacja blizn i rozstępów
Likwidacja blizn i rozstępów

Blizna jest defektem skóry, powstałym w miejscu uszkodzenia skóry właściwej. Wskutek zranienia dochodzi do wytworzenia się tkanki łącznej, która tworzy nieestetyczny defekt skórny. Wyróżnia się blizny przerostowe w postaci keloidów oraz blizny zanikowe.

Czym jest rozstęp?

Rozstęp jest rodzajem blizny zanikowej, która powstaje wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry. Pojawiają się najczęściej w ciąży oraz w okresie dojrzewania, kiedy następuje bardzo duży przyrost masy ciała i wzrost.

Jak pozbyć się blizn i rozstępów?

Najskuteczniejszą metodą walki z bliznami oraz rozstępami są peelingi chemiczne w połączeniu z mezoterapią igłową. Eksfoliacja chemiczna polega na złuszczaniu obumarłych warstw skóry objętych przez tkankę bliznowatą. Równocześnie dochodzi do pobudzenia rozrodczych warstw skóry i przyspieszenia produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za prawidłową jędrność i sprężystość skóry. Za pomocą mezoterapii igłowej jesteśmy w stanie podać regenerujące koktajle bezpośrednio i dogłębnie  w miejscu problemu. Synergiczne połączenie peelingów chemicznych oraz mezoterapii gwarantują osiągnięcie najwyższych rezultatów i pozbycie się blizn i rozstępów raz na zawsze.

Częstotliwość oraz moc zabiegów jest dobierana indywidualnie i określana na bezpłatnej konsultacji.

ZABIEGI LIKWIDUJĄCE BLIZNY I ROZSTĘPY