Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

W ostatnich latach depilacja laserowa jest absolutnym hitem wśród zabiegów estetycznych. Dlaczego coraz więcej osób tak chętnie korzysta z tego zabiegu?
Powodów jest wiele. Dzięki depilacji laserowej możemy osiągnąć efekt idealnie gładkiego ciała na całe życie. Raz na zawsze możemy zapomnieć o maszynkach do golenia czy ciągłym podrażnieniu skóry.

Przy pomocy lasera medycznego LighSheera już po jednej wizycie jesteśmy w stanie poradzić sobie stanem zapalnym skóry w postaci zapalenia mieszków włosowych, wywołanych wrastającymi włoskami. Przemawiające jest też to, że już po pierwszym zabiegu około 30% włosków już nigdy nie odrośnie.

Ale jak to się dokładnie dzieje, że włoski już nie odrastają? Depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszka włosowego do określonej temperatury, w wyniku czego dochodzi uszkodzenia mieszka włosowego i zahamowania produkcji włosów.

Dzięki odpowiednio zastosowanej technologii, zabieg jest całkowicie bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.

Laser LightSheer Desire jest zaopatrzony w specjalną chłodzącą końcówkę Chill Tip wykonaną z szafiru, która zwiększa skuteczność zabiegu oraz chroni przed oparzeniami. Dzięki tak zaawansowanej technologii z powodzeniem można wykonywać zabiegi depilacji laserowej w tak wrażliwych miejscach jak: pachy, strefa bikini oraz górna warga.

Aby permamentnie pozbyć się włosków należy wykonać około 5 – 6 zabiegów w odstępach  8 – 10 tygodniowych.
Dzieje się tak dlatego, ponieważ wzrost włosów nie jest skoordynowany, co znaczy że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Najwyższą skuteczność zabieg depilacji laserowej wykazuje dla włosków, które są w fazie wzrostu. W tej fazie, zwanej anagenem włos jest ściśle połaczony z brodawką włosa. Dzięki tak bliskiemu kontaktowi włosa z brodawką możliwe jest uszkodzenie mieszka włosowego, przy pomocy wiązki lasera. W pozostałych fazach wzrostu, włos opuszcza już brodawkę włosową i wypada. W wyniku braku kontaktu włosa z brodawką włosową, depilacja laserowa jest praktycznie nie skuteczna. Termolizie ulega sam włos, a brodawka włosowa pozostaje nietknięta.

W związku w powyższym należy wykonywać zabieg depilacji laserowej w seriach, w odpowiednich odstępach czasu, co gwarantuje trafność wszystkich włosów w fazę anagenu i uzyskanie jak najwyższej skuteczności zabiegu.