Laserowa redukcja przebarwień

Home / Laserowa redukcja przebarwień

Przyczyną powstawania przebarwień najczęściej są: nadprodukcja melaniny, ekspozycja słoneczna, hormony lub stan zapalny. Wraz z upływem wieku skóry dystrybucja melaniny staje się bardziej rozproszona. Ponieważ produkowany jest nadmiar melaniny powstają przebarwienia, które nie leczone pozostają na skórze na bardzo długo. Ponieważ przebarwienia często położone w głębokich warstwach skóry, najskuteczniejszą metodą redukcji przebarwień jest laseroterapia. Laser rozbija nagromadzoną melaninę na małe cząsteczki, które następnie zostają wchłonięte przez organizm. Dodatkowo dochodzi do ablacji, która usuwa naskórek warstwa po warstwie i osiąga się efekt jednolitego kolorytu skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU LASEROWEJ REDUKCJI PRZEBARWIEŃ:

  • przebarwienia posłoneczne
  • przebarwienia hormonalne
  • przebarwienia starcze na dłoniach
  • melasma

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz oceniamy stan skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in: ciąża, laktacja, swieża opalenizna, zaburzenia skórne, choroby nowotworowe oraz stosowanie leków fotouczulających oraz rozrzedzających krew. Przed samym zabiegiem nie stosujemy peelingów, ani preparatów które mogłyby podrażnić skórę. Skóra musi być zdrowa.

PRZEBIEG ZABIEGU

Na obszar skóry objęty przebarwieniem nakładane jest znieczulenie, a następnie przystępuje się do przeprowadzenia zabiegu. Zabieg trwa około 15 – 60 minut. Laser frakcyjny CO2 dziurkuje skórę wykonując około stu niewielkich uszkodzeń na cm2. Po zabiegu przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona i z lekkim obrzękiem, gojenie pozabiegowe trwa około 5-7 dni. W celu przyspieszenia regeneracji skóry warto sięgnąć po kremy łagodzące skórę, np. Bepanthen.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGOWA

Już po pierwszym zabiegu widać spektakularną różnicę. W ciągu kilku godzin po zabiegu przebarwienie ciemnieje. Już następnego dnia rozpoczyna się proces złuszczenia zewnętrznej warstwy skóry i trwa przez około 2 tygodnie. W ciągu 3-7 dni ściemnienie obszaru zabiegowego powinno ustąpić – kończy się wtedy proces złuszczania naskórka, co prowadzi w efekcie do zniknięcia przebarwienia. W przypadku głębokich defektów zabieg należy powtórzyć po około 6 tygodniach.